Piercing, czyli wszystko o kolczykach

Piercing, czyli najnowszy sposób i najnowsza moda na kolczykowania i ozdabianie swojego ciała zbiera coraz to szersze grono swoich zwolenników. Oczywiście, w naszej kulturze obecny był już od bardzo dawna, tyle że nie miał takiego miana. Uszy dziewczynkom przekłuwane były bowiem od dawien dawna. Ta różnica pomiędzy dawnym przekłuwaniem uszu a piercingiem jest chyba taka, że dawniej, uszy przekłuwano dziewczynkom, jak już wspomniano. Dziś, każdy może przekłuć sobie każdą część ciała, ogranicza go tylko fantazja i próg bólu. Dlatego też może zmieniła się nazwa, skoro określa jednakowoż odmieniony trend choć wywodzący się z dawnych źródeł.

Czym jest zatem sam piercing

Mówi się, że piercing to metoda zdobienia i dekorowania ciała polegająca na przekłuwaniu różnych jego części w różnorodny sposób. Poza tradycyjnymi uszami i nieco już oswojonymi wargami, nosem, pępkiem i językiem, do kolekcji wchodzą również brwi, sutki, miejsca  intymne, a także każdy niemalże skrawek naszej skóry, na którym chcemy umieścić sobie kolczyka. To dość kontrowersyjna moda budząca różnorodne reakcje i zachowania. Przede wszystkim w wielu kręgach budzi obudzenie i stanowczy sprzeciw.

Inne kręgi nie są tak stanowczo przeciwko, ale również nie zgadzają się z aspektem estetycznym takiego zdobienia, twierdząc, że jest on tylko i wyłącznie tożsamościowy. Młodzi ludzie, a to przeważnie tacy się w ten sposób zdobią, chcą wyrazić swoją odmienność, swoją odrębność od całej masy i dlatego w ten sposób się kolczykują. Nie są częścią przeciętnego tłumu, bo się z tego tłumu zdecydowanie wybijają.