Labret

Moda na kolczykowanie ciała znana była już od starożytności. Wtedy uważano tą formę ozdoby ciała za biżuterię dla bogaczy. Obecnie również istnieje moda na kolczykowanie, a jedną z części ciała, gdzie są kolczyki umieszczane jest warga.

Dla jednych jest to sposób na wyrażenie siebie i element dekoracyjny, inni uważają to za głupotę. Pewne jest, że część osób nie decyzje się na kolczyk w wardze z powodu tego, ze nie wie jak wygląda zabieg i pielęgnacja powstałych ran.

Zabieg przekłuwania wargi lub ucha jest bardzo specyficzny. Najbardziej popularny kolczyk używany przy przekłuciu nosi nazwę labret. Jest to coś w rodzaju małego pręta, z jednej strony zakończony płaskim kółkiem, który zabezpiecza kolczyk przed wypadnięciem. Z drugiej strony pręt jest zakończony stożkiem, na którym można umieścić dekoracyjną kulkę.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Trzeba wiedzieć, że zabieg przekłucia wargi nie należy do najprzyjemniejszych, a stopień odczuwania bólu zależy od indywidualnego progu odczuwalności. Zdarza się, ze po zabiegu w miejscu rany powstaje opuchlizna albo stan zapalny. Może być on wynikiem zaniedbań osób, które zabieg wykonują, dlatego też należy wybierać sprawdzone rozwiązania i profesjonalne studia, gdzie zabieg labret wykonywany jest w sposób profesjonalny.

Jednak zazwyczaj powikłania po zabiegu spowodowane są brakiem odpowiedniej higieny. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja miejsca po wkłuciu odpowiednimi płynami, które klient otrzymuje po zabiegu. Konieczne jest również smarowanie maścią miejsca po ukłuciu jak również w czasie gojenia poruszania kolczykiem, by nie zarósł on razem ze skórą. Czasem warto opuchnięte miejsce obłożyć lodem, co również przyniesie ulgę.

You may also like...