Co to jest piercing?

Coraz popularniejsze w ostatnim czasie staje się dekorowanie swojego ciała w sposób, który estetycznie jest niejednoznaczny. Dawniej, każdy jasno i czytelnie potrafił określić, może nie zdefiniować, ale określić piękno i było ono w jasny i czytelny sposób rozpoznawalne. Dziś, jak mówi stare przysłowie, nie to ładne co ładne, ale to co się komu podoba.

Dlatego też dekorowanie ciała przybiera najróżniejsze formy i najróżniejsze postacie, przez co budzi również różne dyskusje i pobudza do różnorodnych ocen. Jedną z takich form jest piercing. Co to w ogóle jest i na czym polega?

Czym jest piercing?

Piercing to najnowszy trend w dekorowaniu swojego ciała, który polega, przede wszystkim na kolczykowaniu różnorodnych jego części. Dotychczas, typowym miejscem, w którym umieszczane były kolczyki, były uszy. Początkowo, nawet dwa kolczyki budziły grozę i przerażenie, a ozdobiona w ten sposób osoba uchodziła co najmniej za przestępcę czy bandytę. Z czasem, kolczyki zaczęły się stopniowo rozprzestrzeniać po kolejnych częściach ciała, był to nos, brew, pępek.

Jednak dziś, gdy się na to spojrzy, wydaje się to być jedynie dziecinadą i zbytnim ugrzecznieniem. Dziś przekłuwać można praktycznie każdą część ciała i wszędzie umieszczać kolczyki. Niektórzy nawet stosują swego rodzaju połączenia kolczyków wieszając łańcuszki pomiędzy dwoma miejscami przekłutymi. Czy jest to ładne? Rzecz gustu można by powiedzieć. W wielu kręgach młodzieżowych na pewno jest to modne i popularne. Jest to na pewno wyraz indywidualizmu młodych ludzi i ich dążenia do odrębności. Jak oceni to historia, zobaczymy za wiele lat.

You may also like...