Przyrządy do kolczykowania uszu

Za nim zdecydujemy się na zabieg kolczykowania ciała jakim jest piercing warto zapoznać się z tym jakie narzędzia wykorzystywane są do tego typu zabiegu. Wiedza ta na pewno pomoże w ocenie, czy studio w którym wykonujemy zabieg  w sposób profesjonalny podchodzi do swojej pracy.

Piercing- czyli czym to się je?

Najprostszy zabieg jakim jest przekłuwanie uszu wykonuje się zazwyczaj specjalistycznym pistoletem do przekłuwania uszu. To znakomity sposób na sterylne, szybkie i fachowe przekłucie uszu. W każdym profesjonalnym studio taki pistolet musi być obowiązkowym wyposażeniem.

Do innych  przyrządów, które powinny znaleźć się na wyposażeniu studia piercingu należą:

  • Szczypce – na rynku dostępne to narzędzie, które ma różna zastosowanie. Jednym z nich jest przytrzymywanie kulek oraz otwierania kółek czy prętów. Zapewniają, że wszystkie działania wykonywane są w sposób sterylny, co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Innym rodzajem szczypiec są szczypce do mikrodermali jak i szczypce do gwintowania.
  • Rurka do przekłuć w nosie, uszach czy miejscach intymnych
  • Suwmiarka- narzędzie przeznaczone do pomiaru fałd skóry, co jest niezbędne do określenia prawidłowej średnicy kulek.
  • Pensety różnego rodzaju do podtrzymywania kolczyków i innych elementów itp.
  • Nożyczki, które są niezbędne w pracy specjalisty od kolczykowania. Zazwyczaj konieczne są ich różne rodzaje i wielkości.
  • Zestawy rozpychaczy  przeznaczony do zwiększania średnicy przekłutego miejsca

Wybierając salon, gdzie zostanie nam założony wymarzony kolczyk warto zobaczyć, czy posiada on zestaw różnego rodzaju narzędzi. Musi być ich kilka zestawów by w momencie gdy jedne są sterylizowane inne mogły być wykorzystywane. Warto również pamiętać, ze ważność sterylizacji narzędzi przechowywanych w specjalnych rękawach wynosi 3 miesiące.

You may also like...