Kolczyki a body modifications

Zdobienie ciała poprzez jego przekłuwanie pochodzi z dawnych czasów i w licznych społecznościach jest zakorzenione w tradycję. We współczesne kulturze w większości wypadków zdobieni kolczykami ciała jest związane z subkulturami lub zwyczajnie z potrzebą upiększania.

Dzikie plemiona do dnia dzisiejszego jako tradycyjny element kultury stosują przekłuwanie ciała. W tamtych rejonach szeroko stosowane jest silne rozpychanie uszu i zakładane są tunele w uszach. W obecnych czasach spore rozpychanie uszu i różne kolczyk w wardze są częstymi elementami używanymi w celu wyróżnienia się przez sporo subkultur. Ekstrawagancki kolczyk w języku czy pokaźne tunele w uszach są na ogół noszone przez panków.

Krok 1. to kolczyk w języku, krok 2. to tunele w uszach, krok 3. to body modifications

Kobieta z kolczykiem w języku

W dzisiejszych czasach coraz więcej salonów kosmetycznych i salonów tatuażu, w swojej ofercie ma kolczyk w wardze. Jest to najprawdopodobniej efekt rosnącej popularności omawianych modyfikacji, zwłaszcza wśród młodzieży. Jednak zanim zdecydujemy się piercing, wskazane jest poznanie się z warunkami zakładu oraz referencjami osoby przeprowadzającej zabieg.

Pęd za modą powoduje, że coraz większe grono posiada metalowym kolczyk w języku czy solidnym rozepchaniem uszu, a oznacza to, że modyfikacje bazujące na przekłuwaniu ciała stają się bardziej powszednie. Stanie się to przyczyną tego, że ludzie będą chcieli przekraczać trendy modyfikowania swoich ciał. Przekłuwanie ciała aktualnie przestaje ograniczać się tylko do twarzy.Jednak można zadać pytanie czy nadal jest to bezpieczne?.

You may also like...