Kto częściej ozdabia swoje ciało?

W czasach ogromnej popularności ozdabiania swojego ciała, gdy piercing święci triumfy popularności warto zadać sobie pytanie, nie tylko o to dlaczego cieszy się to tak dużą popularnością. Ale również warto zastanowić się  kto najczęściej odwiedza tego typu miejsca? Czy są to kobiety czy mężczyźni? Warto dodać, że w starożytnych czasach, gdzie ma swoje źródło zamiłowanie do kolczykowania ta forma zdobienia zarezerwowana była dla mężczyzn.

Kobiety czy mężczyźni?

Jak wynika z danych i obserwacji przeprowadzonych w salonach w dużych miastach to współczesne kobiety najczęściej korzystają formy zdobienia jaką jest piercing czy tatuaż. Zazwyczaj z takiej formy korzystają młode dziewczyny, choć zgodnie z polskim prawem tylko osoby pełnoletnie mogą dokonać takiego zdobienia. Jest to zabieg, który wymaga interwencji chirurgicznej.

Jak wynika z różnego rodzaju danych na zabiegi tego typu decydują się również kobiety w różnym wieku. Czasem przychodzą ze swoim mężczyzną, a czasem z koleżankami, by zrobić sobie prezent np. na czterdzieste urodziny.

Dlaczego kobiety decydują się  na taką formę upiększania ciała? Dla kobiet, które nie są już nastolatkami jest to pewnego rodzaju próba zatrzymania upływającego czasu. Delikatne lub bardziej znaczące formy tatuażu lub kolczyków są sposobem na to by podkreślić najbardziej godne wyeksponowania elementy kobiecego ciała. Chcą poczuć się pięknie i przede wszystkim podobać się płci przeciwnej.

Dlaczego mężczyźni decydują się na tatuaż czy piercing? Dla nich, jak już to było w dawnych kulturach jest to forma wyrażenia siebie i swojej męskości. Obecnie również jest to forma poprawy wizerunku męskości i jest to jakby forma dawnego totemu plemiennego. To sposób zwrócenia na siebie uwagi kobiet.

You may also like...