Labret – opis i problemy

Labret – w piercingu jeden z najczęściej używanych rodzajów kolczyka. Ma wygląd pręta, z jednej strony zakończonego płaską końcówką zapobiegającą wypadnięciu, a z drugiej zaś gwintem na który nakłada się kształt ozdobny, zwykle kulkę lub stożek.

Labret zazwyczaj wykorzystywany jest do przekuwania warg. Można je wykorzystywać na całej długości wargi, także w różnych kombinacjach, np. snakebitesy to dwa labrety po bokach ust. Długość kolczyka należy dobierać indywiudalnie, aby nie uciskał przekutego miejsca. Czas gojenia wynosi od jednego do dwóch miesięcy. Na etapie gojenia może występować dyskomfort w czasie jedzenia i picia co jest naturalne i ustąpi po zejściu opuchlizny. Częstym problemem po przekuciu labretem jest niszczenie szkliwa oraz osuwanie się dziąseł. Jeśli taki problem wystąpi należy zmienić kolczyk na taki, który jest wykonany z bioplastu. Cena wykonania zabiegu to ok. 70 zł.

Aby przyśpieszyć gojenie się rany należy o nią odpowiednio dbać. Zaleca się przemywanie miejsca przekłucia solą fizjologiczną ( najlepiej trzy razy dziennie) oraz nakładanie specjalnej maści ( np. „Easy Piercing”, można ją kupić w studio). Wszelkie zabiegi najlepiej wykonywać bagietką higieniczną. Na czas gojenia się rany należy zrezygnować z solarium, kąpieli w jeziorach, basenach oraz sauny. Podczas nakładania kosmetyków na twarz należy upewnić się czy nic nie dostało się do rany. Należy pamiętać, że podany czas gojenia jest orientacyjny, wszystko zależy od organizmu. Kolczyk traktowany jest przez nasz organizm jako ciało obce, który chce zwalczyć.

You may also like...