Moda na piercing

Dekorowanie ciała znane jest już od czasów starożytnych. W najdawniejszych latach, ludzie dążyli do ozdabiania swojego ciała by zyskać na atrakcyjności. Kolczyki znane są od wielu już lat, jednakże to dopiero kilka ostatnich przyniosło radykalne zmiany w tym zakresie. Dotychczasowa moda koncentrowała się wokół kolczyków w dolnej części ucha i wszelkie zmiany dotyczyły tylko samych kolczyków.

Dziś, zmianie ulegają nie tylko kolczyki, ale również miejsca, w których można je umieścić. Jakby tego było mało, ucho można już przebić całe, a rodzaje kolczyków spełniają czasami funkcję, która jest dosyć sporna dekoracyjnie. Dla wielu, jest po prostu antydekoracją, bardziej szpeci niż zdobi. Jednakże, coraz to nowe salony piercingu, które nie tylko są zakładane, ale utrzymują się na rynku i dobrze prosperują, pokazują, że moda jest i rozwija się w najlepsze, a popyt na przekłuwanie swojego ciała nie maleje.

Nowa moda

Moda na piercing budzi liczne kontrowersje i jej zwolenników jest tak samo dużo, jak i jej przeciwników. O ile klasyczne kolczyki budzą maleńkie emocje i nie ma wielu przeciwników tej metody zdobienia swojego ciała, o tyle wszelkie innowacje i najnowsze odkrycia w tej dziedzinie powodują, że dość często słychać wzburzone głosy. Moda na piercing rozwija się w szalonym tempie. Najpierw z uszu przeniosła się na kolczyki w pępku i w nosie, a także zaczęła coraz szerszym kręgiem zataczać ucho. Dziś ucho może mieć więcej kolczyków niż powierzchni niezakolczykowanej, a z drugiej strony zaczyna się również kolczykami zmieniać jego kształt. Specjalne kolczyki do tworzenia ogromnych otworów w uszach stają się prawdziwą sensacją i coraz więcej osób po nie sięga. Pozostała zaś powierzchnia ucha zostaje coraz częściej pokryta najwymyślniejszymi odmianami kolczyków. Jeżeli chodzi o resztę ciała, to poza nosem i pępkiem, coraz popularniejsze są kolczyki w języku, wargach, nad wargami imitujące pieprzyk czy w brwiach. Najnowsze techniki kolczykowania powodują, że pokryć nimi można niemalże całe ciało, łącznie z delikatnymi miejscami intymnymi.

You may also like...