Popularne kolczyki

Coraz modniejsze staje się kolczykowanie swojego ciała. To już nie tylko kolczyki w uchu, czy do niedawna popularne kolczyki w pępku. To już coraz bardziej wyszukane miejsca i lokalizacje dla kolczyków, które jednocześnie budzą zachwyt i oburzenie, zależnie od gustu obserwujących. Równo z rozwojem i rozszerzeniem ilości miejsc, w których można usytuować kolczyki, rośnie też ich rodzaj i zróżnicowanie.

Oczywiście, są pewne miejsca, w których kolczyki muszą być bardzo konkretne, ponieważ ze względów praktycznych, czy zdrowotnych, innego kolczyka nie można tam po prostu założyć. Dotyczy to między innymi języka, gdzie kolczyk musi być kulką, czy pępka, gdzie wszystkie kolczyki też są do siebie łudząco podobne. Jeżeli zaś chodzi o uszy, czy twarz, to tu już zaczyna się cała gama kolczyków.

Najmodniejsze rodzaje

Kolczyki w uszach mogą być duże i małe, wiszące i niewiszące. Jednym słowem mówiąc, wszelkie. Najpopularniejsze ostatnimi czasy kolczyki są duże, wyraźne, rzucające się w oczy. Coraz częściej spotyka się duże koła włożone w dziurkę w uchu, które ją rozszerzają poszerzając jednocześnie małżowinę. Takie koła, same w sobie stanowią mniejszą dekorację. Dekoracją jest bardziej średnica wykonanej dziurki. Popularne też stają się kolczyki w brwiach, wargach, czy nad wargami. Te są nieco mniejsze, ale również muszą rzucać się w oczy. Kolczyki nad wargami mają imitować pieprzyk, dlatego zazwyczaj są delikatne i okrągłe. W wargach spotyka się zarówno kółka jak i specjalne kolczyki podłużne z oczkiem na górze i na dole, takie jak labret. Podobnie ma się sprawa z brwiami. Moda zmienia się z sezonu na sezon i trudno za nią nadążyć, jednakże obserwowany obecnie trend pokazuje, że zmieniać się będzie raczej w kierunku powiększania kolczyków niż ich zmniejszania.

You may also like...

1 Response

  1. Łukasz pisze:

    Mam pytanko do autora – Jak myślisz co będzie dalej?