Dietetyka to prężnie rozwijająca się branża

Prowadzenie zdrowego trybu życia to nowy trend jaki można zaobserwować wśród mieszkańców dużych miast. Można tym wyjaśnić fakt, jak dużo osób zaczęło zajmować się profesjonalnym odchudzaniem.

No właśnie – odchudzaniem, ale nie siebie, ale osób, które czują, że powinni zrzucić kilka kilogramów. Nie każdy bowiem wie, że odchudzanie to proces, który powinien być przeprowadzany pod okiem specjalisty – dietetyka. Wiele osób przechodzi na różnego rodzaju diety na własną rękę, często opierając się na opinii znajomych, czy pobieżnych informacjach z Internetu. Osoby te, nie mają najczęściej świadomości jakie konsekwencje niesie za sobą nieodpowiednio dobrana dieta.

Osoba, która na co dzień zajmuje się dietetyką, a w szczególności układaniem programów odchudzających mówi:

„Bardzo często zgłaszają się do mnie osoby, które czują się bezradne, ponieważ przetestowały już kilkanaście, czasami nawet kilkadziesiąt diet i nie mogą stracić na wadze. Odpowiedź jest prosta: źle dobrana dieta nie uwzględniająca indywidualnych potrzeb organizmu!”

Można zadać zatem pytanie, co zrobić, aby bezpiecznie zrzucić kilka kilogramów, bez znienawidzonego przez wszystkich efektu Jo-Jo? Wystarczy, że wybierzesz się do dietetyka w większym mieście w Twoim pobliżu i zasięgniesz fachowej rady – opartej na wynikach badań i dobranej do potrzeb Twojego organizmu. Jeśli chcesz przyspieszyć efekty, a przy okazji poprawić swoją kondycję fizyczną, zacznij uprawiać sport. Tutaj obowiązuje jednak taka sama zasada – najlepiej trenować pod okiem specjalisty….

You may also like...