Piercing a zdrowie

Kolczykowanie z dnia na dzień zdobywa coraz to nowych zwolenników i fanów. Coraz odważniej ludzie podchodzą do swojego ciała i mają coraz mniej zahamowań jeżeli chodzi o jego zdobienie i dekorowanie. Stąd też rosnąca i to w bardzo szybkim tempie popularność piercingu. Z jednej strony, może to być rzeczywiście ładne i bardzo ozdobi ciało, z drugiej jest to też pewna moda, a niektórzy ludzie, za modą idą niemalże w ciemno.

Jednakże, zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek ingerencje w swoje ciało, warto jest zapoznać się z pewnymi zagrożeniami, jakie to ze sobą niesie. Piercing jest bowiem bardzo poważnym działaniem, wbrew pozorom, że to tylko umiejscowienie kolczyka. Jaki ma wpływ na nasze zdrowie i na co zwracać uwagę zanim przystąpimy do działania? Warto to przeanalizować.

Zdrowie

Przede wszystkim, zanim po raz pierwszy zdecydujemy się na kolczykowanie, należy poznać swoje ciało pod względem medycznym. Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z krwią, cierpimy na hemofilię czy inne problemy z krzepliwością krwi, to niewskazane jest wykonywanie tego typu zabiegów. Chodzi przede wszystkim o to, że podczas przekłuwania może dojść do krwotoku, którego nie da się zatamować bez profesjonalnej interwencji medycznej. Może to mieć katastrofalne skutki dla naszego zdrowia. Infekcja bakteryjna jak paciorkowiec czy gronkowiec, to również bardzo niebezpieczne zjawisko. Podczas przekłuwania, może dojść do przeniesienia bakterii do krwi, które tą drogą zajmą całe ciało. Alergia, jest kolejnym przeciwwskazaniem. Może dojść do reakcji alergicznej na element kolczyka. Z drugiej zaś strony, alergia może się też utaić i po kilku miesiącach dopiero ujawnić ze zdwojoną siłą. I na koniec, choć nie najmniej ważne, nawet jeżeli sami jesteśmy zdrowi i nie ma przeciwwskazań do kolczykowania, możemy nabyć chorobą podczas zabiegu. Infekcje zakaźne, wirusem HIV czy zapalenia wątroby są niezwykle niebezpieczne, a przy ignorowaniu zasad bezpieczeństwa ze strony salonu, w którym chcemy się kolczykować, mogą zostać bardzo łatwo i szybko przeniesione do organizmy klienta.

You may also like...